Search
Logowanie Rejestracja

Aplikacje mobilne stworzone dla kawoszy

Lista artykułów blogowych

Aplikacje mobilne stworzone dla kawoszy.

Wśród licznych aplikacji na smartfony oraz inne urządzenia mobilne bez trudu można znaleźć również te stworzone z myślą o amatorach kawy. Czy warto zainstalować je na swoim telefonie i do czego tak naprawdę będą przydatne?


Idealnie zaparzona kawa
dzięki aplikacji.

Wśród apek dla kawoszy uwagę zwracają m.in. programy ułatwiające zaparzenie perfekcyjnego naparu. Sprawnie przeprowadzają użytkownika przez cały proces parzenia kawy, oferując przy tym wiele przepisów na przygotowanie doskonałego napoju. Każdy z nich dostosowano do wybranej przez użytkownika metody parzenia. Tego typu programy, do których należą np: Filtru Coffee lub Coffe Cup Guru, sprawdzą się zarówno w przypadku prawdziwych smakoszy, jak i osób początkujących, które chcą ułatwić sobie przyrządzanie naparu. Zastosowanie aplikacji często pozwala uniknąć samodzielnego przeliczania właściwych proporcji kawy oraz wody, eksperymentowania z czasem parzenia, a nawet stosowania dodatkowych akcesoriów, np: stopera. Ponadto aplikacje dla fanów kawy dają też zwykle możliwość zapisania wybranych przepisów jako ulubionych lub wykonywania notatek.

Mobilne aplikacje dla kawoszy – co jeszcze oferują?

Nie wszystkie aplikacje dla kawoszy to aplikacje do parzenia kawy. Wśród programów o kawowej tematyce znajdują się również takie, za pośrednictwem których można wystawiać poszczególnym mieszankom ziaren recenzje i oceny w różnych kategoriach. Istnieją też apki, które stworzono z myślą o osobach chcących pogłębiać swoją wiedzę na temat ziaren, ich pochodzenia lub alternatywnych metod parzenia.

Oprócz tego kawosze zainteresowani statystykami, również znajdą coś dla siebie. Warto zwrócić także uwagę na zupełnie odmienną grupę aplikacji dla fanów kawy, dzięki którym można szybko zlokalizować kawiarnie znajdujące się w pobliżu miejsca pobytu – to praktyczne rozwiązanie, które z pewnością docenią osoby często będące w podróży.


Gdy kawa spotyka się z technologią.

To jednak nie koniec możliwych zastosowań aplikacji mobilnych przy parzeniu kawy. Obecnie na rynku znajdziemy wiele ekspresów do kawy, które uzupełniane są dedykowaną apką, która ma ułatwić korzystanie z urządzenia. Jednym z takich ekspresów jest GINA dostępna w sklepie Gorilla Coffee, który łączy w sobie nietuzinkowy dizajn z różnymi metodami parzenia kawy. Aby uruchomić urządzenie niezbędne jest skorzystanie z aplikacji o tej samej nazwie, która odczytuje dane z ekspresu np. ilość wody czy wagę sypanej kawy. Aromatyczny napar możemy przygotować na 3 sposoby: metodą impresyjną, przelewową pour over, oraz cold drip. Przy wyborze metody apka pyta nas, czy chcemy obejrzeć film instruktażowy, możemy to pominąć i przejść do właściwego parzenia. Aplikacja krok po kroku pokazuje co należy robić, aby przyrządzana przez nas kawa była najwyższej jakości.


Istnieją też inne aplikacje na telefon m.in:

Angel’s Cup – Dzięki tej aplikacje ludzie z całego świata mogą dzielić się opiniami o typach kawy. Można korzystać z aplikacji jako czytelnik lub tester. Bycie testerem, pozwala na dodawanie recenzji na temat kawy, której właśnie skosztowaliśmy.

Coffe Cup Guru
– Aplikacja na urządzenia mobilne dzięki, której można przygotować idealną filiżankę kawy w domu na każdy sposób. W aplikacji w chwili obecnej jest 37 animowanych przepisów do metod takich jak: Aeropress, HarioV60, Chemex, Frenchpress i Cupping. Nic przecież nie smakuje tak dobrze jak kawa, którą sami przygotowaliśmy. Jak widać, wybór apek czy rozwiązań technologicznych dla kawoszy jest naprawę duży. Każdy miłośnik kawy z pewnością znajdzie wśród nich program, który spełni jego potrzeby.