Bez żadnych domieszek!


Kawa z nutą czekolady to jedna z najpopularniejszych naturalnych odmian smakowych tego napoju. Nie bez przyczyny piszemy „naturalnych”, gdyż do stworzenia nuty czekolady w naszych produktach nie stosuje się żadnych dodatków chemicznych. Kawa czekoladowa zawdzięcza swoje walory tylko i wyłącznie związkom zawartym w zielonym ziarnie oraz obróbce termicznej, która je uwalnia, przekształca, łączy bądź usuwa.

Uwalnianie czekolady


Nasza kawa z nutą czekolady to efekt połączenia specyficznych cech konkretnego ziarna, związanych z położeniem geograficznym plantacji, z umiejętnościami roastera, który je wypala i wie, w jakim momencie przerwać ten proces w celu uzyskania spodziewanego smaku. Zazwyczaj nuta czekolady pojawia się w ziarnie w trakcie palenia średniego lub ciemnego. To czas, kiedy związki kwasowe w większości zostały rozłożone i dochodzi do karmelizacji zawartych w ziarnach cukrów. Towarzyszy temu powstawanie smaków orzecha, karmelu, czekolady słodkiej i gorzkiej.

Nie tylko czekolada


Nigdy nie dzieje się tak, że nuta czekolady jest jedynym występującym w kawie aromatem. Zwykle kawa czekoladowa zawiera również inne smaki. Tak jest w przypadku średnio palonej Ethiopia Mocca Harrar Longberry, gdzie czekoladzie towarzyszy nuta jagód, India Plantation AA Bababudang z dodatkiem karmelu, czy Brazil Peaberries Mocca, w której – obok aromatu karmelu i gorzkiej czekolady – wyczujemy jabłko, papaję, brzoskwinię i skórkę pomarańczy.

Szukanie czekolady


Kawa z nutą czekolady powstaje, podobnie jak inne wyżej wymienione, z ziarna zebranego na konkretnej plantacji (Single Origin). Może być też efektem palenia mieszanek (Blend) pochodzących z różnych stron świata. Dobór takich miksów to nic innego jak szukanie czekolady, które polega na odpowiednim zestawieniu naturalnych cech charakterystycznych dla danego regionu. W naszej ofercie znajdziecie np. idealną do mleka Latte Master Blend o smaku czekolady i fistaszków. Wykorzystano w niej ziarno z Brazylii, Indii i Gwatemali. Oferujemy również ciemno paloną brazylijsko-kolumbijską Espresso No.1 o delikatnie owocowej nucie z wyraźnym posmakiem czekolady.

Kawa czekoladowa to niewątpliwie numer jeden wśród kaw o naturalnych nutach smakowych. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty naszego sklepu!


 

Wyświetlanie 1–12 z 31 wyników