Logowanie Rejestracja

Kawa brazylijska

Brazylia jest krajem szczególnie lubianym przez kawoszy. To właśnie stąd pochodzi znakomita kawa, której każde najmniejsze ziarno charakteryzuje niebanalny smak i doskonały aromat. I chociaż ojczyzną kawy tak naprawdę jest Etiopia, brazylijskie plantacje zasilają rynek największą ilością tego cennego surowca. Kawę brazylijską doceniają zarówno profesjonalni kiperzy, którzy nadają jej miano specialty, jak i zwykli użytkownicy podczas popijania “małej czarnej” do popołudniowego ciasteczka.

Brazylia – kawowy potentat

W Brazylii kawę zaczęto uprawiać w XVIII wieku. Od tamtej pory kawa brazylijska święci tryumfy na całym świecie – zwłaszcza w najpopularniejszej odmianie Arabica, która odznacza się wyjątkowymi walorami smakowymi: zbalansowaną kwasowością i bukietem smaków czekoladowych, orzechowych, a nawet owocowych. Dzieje się tak nie tylko z powodu dobrej organizacji pracy plantatorów, ale także dzięki naturalnym warunkom panującym w Brazylii, które przyczyniają się do wzrostu roślin. Położenie geograficzne kraju wpływa niezwykle korzystnie na panujący w nim klimat: drzewa kawowe lubią wilgoć i dobre nawodnienie przy jednoczesnym nienarażaniu ich na palące słońce. Zbiory owoców kawowca odbywają się jednak podczas suchej pory. Kawa zapewnia Brazylijczykom także rozwój przemysłu. To właśnie dzięki tym niepozornym ziarenkom powstała pierwsza linia kolejowa, która pozwoliła na transport surowca nawet między znacznie oddalonymi portami.

Kawa brazylijska dla każdego kawosza

Gorilla Coffee oferuje Ci doskonale skomponowane mieszanki wysokogatunkowej kawy z Brazylii, które palimy zgodnie z Twoimi oczekiwaniami tak, abyś zawsze mógł rozkoszować się doskonałym naparem – w technologiach obróbki ziaren, które najlepiej uwydatniają ich walory smakowe oraz aromatyczne. Oferowane przez nas kawy brazylijskie sprawdzą się świetnie nie tylko w postaci mocnego espresso, ale także przygotowane w kawiarce, w napojach na bazie mleka oraz w wariantach deserowych. W zależności od stopnia zmielenia z powodzeniem odnajdą się także w parzeniu z wykorzystaniem różnorakich metod przelewowych.
Jakość oferowanych kaw weryfikowana jest na bieżąco przez naszych specjalistów, którzy podróżują do Brazylii i nadzorują zbiory bezpośrednio na plantacjach. Dzięki temu możesz mieć pewność, że do Twojej filiżanki trafi znakomita kawa odmiany burbon, yellow burbon lub yellow catuai. Delektuj się smakiem czekolady przełamanej wanilią i orzechami lub zasmakuj w owocowych nutach, które kryją się w opakowaniach naszych mieszanek kawowych.

preloader