Search
Logowanie Rejestracja

Najciekawsze kawiarnie w Polsce

Lista artykułów blogowych
Kawiarnie ze zwierzętami to nowy trend wśród polskich lokali

Stali bywalcy kawiarni z pewnością mają swoje ulubione lokale, do których chętnie wracają. Nie każdy jednak wie, że w Polsce nie brakuje zupełnie oryginalnych kawiarni, w których na gości czeka coś więcej niż tylko ulubiona kawa.

 

Udowodniono, że czas spędzany ze zwierzętami redukuje poziom stresu

 

Kawiarnie ze zwierzętami – to jest modne!

 

Towarzystwo zwierząt w kawiarni przestało już dziwić. Jakiś czas temu coraz większą popularność zaczęły zdobywać kawiarnie przyjazne zwierzętom, do których można było wejść z własnym pupilem. Trend ten ewoluował w kawiarnie ze zwierzętami – w pierwszej kolejności pojawiły się one za granicą, a dziś także w Polsce można spędzić czas przy ulubionej kawie, jednocześnie głaszcząc kota czy oglądając papugi. W naszym kraju kocia kawiarnia znajduje się m.in. na mapie Wrocławia, Poznania, Krakowa czy Warszawy. Miłośnicy kawy i egzotycznych ptaków także znajdą coś dla siebie – we Wrocławiu działa parrot cafe, gdzie czas gościom umilają kolorowe papugi. Chętni mogą nie tylko na nie popatrzeć, ale nawet z nimi porozmawiać! Wśród lokali, w których na stałe goszczą zwierzęta, znajduje się też krakowska psia kawiarnia, gdzie na stałe rezydują czworonogi ze schroniska.

 

 

 

Oryginalny pomysł na kawiarnię

 

Pomysły na niecodzienny lokal nie ograniczają się wyłącznie do kawiarni ze zwierzętami. Czasem wystarczy fantazyjny pomysł na wystrój wnętrza lub jego oryginalna lokalizacja, by wyróżnić się spośród konkurencji. W Polce na uwagę zasługuje np. kawiarnia nawiązująca wystrojem do lokalu z serialu Przyjaciele oraz najmniejsza kawiarnia w kraju – jej powierzchnia to zaledwie 6 metrów kwadratowych. Nie każdy też wie, że ulubioną kawę można wypić w odrestaurowanym starym autobusie (w Warszawie) czy w tramwaju (w Krakowie). Poza tym w całym kraju znajduje się wiele kawiarni tematycznych, a nawet mobilne kawiarnie rowerowe.

 

Kawiarnie w Polsce podążają za trendami światowymi i dziś oferują znacznie więcej niż tylko małą czarną czy herbatę. Dobre, oryginalne menu oraz ciekawy pomysł na biznes przyciągają klientów, którzy cenią sobie niepowtarzalną atmosferę lokalu tak samo, jak smak serwowanych napojów.

 

 

 

Kocia kawiarnia to jeden z ciekawszych pomysłów na lokal