Search
Logowanie Rejestracja

Piwo i kawa – nowe doznania smakowe

Lista artykułów blogowych
Ciemne piwo z dodatkiem kawy

Piwo i kawa to dwa napoje o ogromnej popularności posiadające grono zagorzałych amatorów. Dla osób, które pokochały oba smaki, piwowarzy oraz bariści mają coś specjalnego – piwo kawowe. Czym charakteryzuje się to połączenia i w jaki sposób powstaje?

 

Ciekawe połączenie dla wszystkich szukających
nowych smaków

 

Piwo z kawą – duet idealny

 

Czy połączenie kawy i piwa mogło się nie udać? Sukcesy odnoszone przez rzemieślnicze piwa z dodatkiem czarnego naparu potwierdzają, że bez wątpienia oba smaki perfekcyjnie się uzupełniają, tworząc przy tym kompozycję o zaskakującym aromacie. W kawowych piwach, które we współpracy z baristami tworzą pasjonaci piwowarstwa, można wyczuć z jednej strony klasyczne nuty typowe dla piwa, a z drugiej – bukiety charakterystyczne dla gatunku oraz rejonu uprawy kawy. Daje to ogromne pole do eksperymentowania i tworzenia napojów o wyraźnie zróżnicowanym posmaku, np. orzechowym, owocowym czy herbaciano-kwiatowym. Trzeba dodać, że na ostateczne walory kawowo-chmielowego napoju wpływają również takie czynniki, jak sposób dodania kawy do piwa czy choćby stopień jej palenia.

 

 

 

Jak powstaje piwo o smaku kawy?

 

Najlepsze piwa z dodatkiem kawy wymagają połączenia umiejętności piwowarów oraz doświadczonych baristów. Ci pierwsi przygotowują tzw. bazę, a drudzy dobierają odpowiednią mieszankę kawy, po czym wspólnie łączą oba składniki. Niezwykle istotne dla jakości napoju stanowi umiejętne dodanie kawy do piwa, co można wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest np. wrzucenie do beczki całych ziaren podczas gotowania, a innym dodanie do bazy uprzednio zaparzonej kawy. Co bardzo ważne, kawa jako dodatek do piwa powinna być najwyższej jakości, świeżo palona i o niskiej kwasowości. Jeśli natomiast chodzi o piwo, najlepiej sprawdza się ciemne, w którym palone słody nadają trunkowi pewne nuty zbliżone do tych charakterystycznych dla kawy. Nie ma tu jednak reguły – pasjonaci tego duetu eksperymentują również z piwem jasnym.

 

Jeśli każdy poranek zaczynasz ulubioną kawą, a wieczory chętnie spędzasz przy piwie, to piwo kawowe może być świetną propozycją dla Ciebie. Sięgnij po rzemieślniczy browar i sprawdź, czy fuzja obu napojów trafia w Twój gust!

 

 

 

Piwo z kawą to niebanalne połączenie smakowe

  • Kawa ziarnista

    Kawa Latte Master Blend

    Cena:
    31,77 121,06 
    Wybierz Wybierz opcje