Search
Logowanie Rejestracja

Kawa z piankami Marshmallow – rozgrzewający napój, który poprawi Ci humor!

Lista artykułów blogowych
kawa z piankami

 

 

 

Trudno odmówić sobie małych przyjemności, szczególnie gdy ponura pogoda skutecznie pogarsza nastrój. W zimowe popołudnie pozwól sobie na chwilę relaksu i słodyczy, którą zapewni wyjątkowa kawa z piankami. Sprawdź, jak łatwe jest jej przyrządzenie!

 

 

Kawa z piankami – przepis na słodką chwilę zapomnienia

Kawę z dodatkiem pianek Marshmallow powinien wypróbować każdy, kto zwykle doprawia napój cukrem. Kolorowe, puszyste pianki z powodzeniem go zastąpią, a co więcej, sprawią, że kawa zyska gęstszą konsystencję. Do przyrządzenia kawy z piankami potrzebujesz podstawowych składników – ulubionej kawy, mleka oraz pianek. Przygotowanie napoju jest bardzo proste – zaparz kawę, dolej do niej gorące, spienione mleko, a na wierzchu ułóż pianki. Pod wpływem temperatury zaczną się stopniowo rozpuszczać, czyniąc napój przyjemnie gęstym. Przepis na kawę z piankami możesz dostosować do swoich preferencji – nic nie stoi na przeszkodzie, by zastąpić krowie mleko sojowym albo kokosowym lub by wrzucić kilka cukrowych pianek bezpośrednio do kawy jeszcze przed dodaniem mleka.

 

 

Dodatki do kawy z piankami

Podstawowy przepis na kawę z piankami można urozmaicić – jednym ze sposobów jest np. rozpuszczenie w gorącym mleku kilku kostek gorzkiej czekolady. W przypadku tego typu napoju można też eksperymentować z dekoracją. Same pianki Marshmallow mogą mieć różny kolor i smak, a dodatkowo pięknie komponują się np. z jadalnymi perełkami. Wśród innych dodatków znajdują się np. kakao, starta czekolada czy rozmaite sosy – dodatek karmelowej lub czekoladowej polewy to propozycja dla prawdziwych łasuchów, która bez wątpienia poprawi humor. Rozgrzewająca kawa z piankami będzie też świetnie smakowała oraz wyglądała z aromatyczną posypką cynamonową bądź skórką pomarańczy. Pianki stosowane w roli dodatku do kawy można kupić w wersji mini, jednak jeśli takich nie znajdziesz, wystarczy pokroić na mniejsze kawałki standardowe pianki. Największym fanom Marshmallow proponujemy natomiast samodzielne ich przygotowanie – kawa z takim dodatkiem z pewnością będzie smakowała niepowtarzalnie!

Kawa z piankami Marshmallow