Search
Logowanie Rejestracja

Kawa w biurze – dlaczego warto zadbać o aromatyczny napój w firmie?

Lista artykułów blogowych
Jak wybrać odpowiednią kawę do biura?

W porannym pośpiechu często brakuje czasu, by przyrządzić i wypić kawę, dlatego wiele osób sięga po nią dopiero po dotarciu do biura. Nic nie pobudza i nie dodaje energii do pracy tak dobrze jak aromatyczny, gorący napar – to właśnie m.in. z tego powodu warto zadbać, by kawa do biura była smaczna i prosta w przygotowaniu.

Każdy pracodawca powinien zadbać o swoich pracowników
i zapewnić im najlepszej jakości kawę w miejscu pracy

 

Czemu kawa w biurze powinna dobrze smakować?

Poranna kawa najczęściej nie jest ostatnią wypijaną przez pracowników w ciągu dnia. Zajęci pracą chętnie sięgają po kolejną filiżankę lub nawet cały kubek, by ponownie odzyskać wigor, pobudzić umysł do wydajnego działania i skupić się na wykonywanych zadaniach. Im lepsza kawa w biurze, tym większe zadowolenie pijących ją osób. Zakup dobrej jakości blendu lub kawy single origin – dostępnych w wyśmienitych odsłonach również w sklepie Gorilla Coffee – to jednak inwestycja nie tylko w pracownika i jego komfort, ale również w pozytywny wizerunek firmy. W siedzibie przedsiębiorstwa filiżanką czarnego naparu częstowani są goście, klienci czy partnerzy biznesowi. Aromatyczny napój ze świeżo zmielonych ziaren z pewnością umili zatem każde formalne spotkanie w biurze.

 

 

Kawa dla firmy – w czym ją parzyć?

Smak i aromat kawy zależy nie tylko od jakości ziaren. Na ostateczne właściwości naparu wpływa także metoda parzenia. Urządzenie stosowane w tym celu powinno być przede wszystkim proste w obsłudze, by każdy potrafił sam przyrządzić sobie napój. Ale liczy się również wydajność, którą należy dobrać w zależności od liczby pracowników i przygotowywanych dziennie porcji kawy. Ekspres do kawy do biura zwykle eksploatowany jest bardziej intensywnie niż ekspres domowy, dlatego na rynku znajdziemy modele przystosowane do zaparzania od ok. 30 do nawet 100 kaw dzienne. Warto zwrócić uwagę, by urządzenie posiadało odpowiednio duży zbiornik na wodę i pojemnik na kawę, dzięki czemu jego użytkowanie będzie mniej kłopotliwe. W biurze sprawdzi się zarówno ekspres przelewowy, jak i ekspres kolbowy lub kapsułkowy. W mniejszych biurach można pokusić się również o kawiarkę bądź french press – wszystko zależy od potrzeb firmy oraz preferencji jej pracowników.

Dobra kawa w biurze pozytywnie wpływa na pracowników oraz świadczy o prestiżu organizacji. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości ziarna i profesjonalny sprzęt do parzenia napoju – urządzenie wcale nie musi być drogie, a z pewnością zostanie docenione przez podwładnych oraz klientów.

 

 

 

Dlaczego do biura warto kupić dobrej jakości kawę?