Search
Logowanie Rejestracja

Kawa z French Pressu. Jaki zaparzacz kupić, by szybko przygotować ulubiony napój?

Lista artykułów blogowych
zaparzacz typu french press

Zamiast tradycyjnej kawy zalewajki możesz z łatwością przygotować napój wydobywający z ziaren to, co w nich najlepsze. Umożliwi Ci to zaparzacz do kawy typu French Press. Sprawdź, jak go wybrać, by Twoja codzienna kawa była naprawdę smaczna.

Aromatyczna kawa z French Pressu będzie idealnym dopełnieniem każdego poranka

 

French Press kawa, którą pokochasz

French Press jest niezwykle prostym w budowie urządzeniem, dzięki któremu zaparzanie kawy przebiega szybko i wygodnie. Składa się z dwóch najważniejszych elementów: dzbanka oraz wyposażonego w sitko tłoczka. To właśnie ta ostatnia część powoduje, że w napoju przygotowanym tą metodą nie ma fusów. Zasada działania praski francuskiej jest bardzo prosta: do ogrzanego gorącą wodą dzbanka wsypuje się kawę, a następnie dolewa wody, by zmoczyć drobinki. Po 30 sekundach wystarczy dolać resztę wody, po czym odczekać ok. 3 minut. Po tym czasie w dzbanku umieszcza się tłoczek, by jednostajnym ruchem opuścić go na dno. W ten sposób otrzymasz aromatyczny napar oddzielony od fusów i gotowy do zaserwowania. Warto pamiętać, że istotny jest w tym wypadku stopień rozdrobnienia ziaren – najlepiej, by były wielkości gruboziarnistej soli.

 

 

 

Jak wybrać zaparzacz do kawy tłokowy?

Każdy zaparzacz tłokowy zbudowany jest w ten sam sposób, jednak nie każdy wyróżnia się tak samo dobrą jakością. Świadczą o niej przede wszystkim materiały użyte do produkcji praski. Najlepiej zdecydować się na model wykonany ze szkła i solidnego metalu – plastikowe części pod wpływem wysokiej temperatury mogą wydzielać nieprzyjemny zapach, tym samym wpływać na jakość przyrządzanej kawy. Zwróć również uwagę na sitko wieńczące tłok – musi dokładnie przylegać do ścianek dzbanka oraz być jak najdrobniejsze, aby uniknąć ryzyka przedostawania się fusów do naparu. W sklepach znajdziesz ponadto urządzenia o różnej pojemności – możesz więc je dopasować do swoich potrzeb i ilości kawy, jaką najczęściej jednorazowo zaparzasz.

Kawa z French Pressu to ciekawa alternatywa dla napoju przyrządzanego innymi metodami. Zrobisz ją szybko i bez użycia filtra, a efekt z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Jesteś gotów na swoją pierwszą kawę z French Pressu?

 

 

schemat jak parzyć kawę z french pressu