Search
Logowanie Rejestracja

Kawa mrożona z sezonowymi owocami. Jak przyrządzić napój idealny na lato?

Lista artykułów blogowych
kawa z owocami deser na lato

W upalne dni warto zrezygnować z gorącej kawy na rzecz kawy mrożonej. Tę ostatnią można przyrządzić na wiele sposobów, a idealnym dodatkiem do niej będą świeże owoce. Oto kilka rad, jak sprawić, by kawa mrożona smakowała wybornie.

 

Kawa mrożona – jak zrobić w domu?

Kawę mrożoną można zamówić w każdej dobrej kawiarni, jednak z łatwością poradzisz sobie także z samodzielnym jej przygotowaniem. Podstawą w tym wypadku jest odpowiednia baza, a tę stanowi oczywiście kawa. Niezbędnym elementem każdej kawy mrożonej jest dobre espresso lub ewentualnie kawa rozpuszczalna. Co ciekawe, można użyć zarówno espresso ciepłego, jak i zupełnie schłodzonego. Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Czego potrzebujesz poza kawową bazą? Dodatki mogą być naprawdę różne – od schłodzonego mleka, przez kostki lodu, aż po gałkę ulubionych lodów. Dzięki nim napój będzie chłodniejszy, zyska inną, przyjemną konsystencję oraz smak. Na tym jednak nie kończą się możliwości przyrządzenia pysznego deseru kawowego. Możesz wzbogacić go o bitą śmietanę, orzechy czy czekoladę. W sezonie letnim warto natomiast postawić na świeże owoce!

 

 

Kawa mrożona – przepis na orzeźwiający napój z owocami

Przygotowanie kawy mrożonej rozpocznij od zaparzenia ulubionej kawy – włóż ją do lodówki, aby się schłodziła. Gdy będzie zimna, umieść ją w wybranym naczyniu. Następnie dodaj jedną lub dwie gałki lodów. Pozostaw napój w takiej postaci albo zmieszaj wszystkie składniki. Możesz też zrezygnować z lodów na rzecz zimnego mleka albo wykorzystać oba dodatki. Teraz pora na owoce. Idealnym uzupełnieniem takiej kompozycji będą jagody, borówki amerykańskie, truskawki albo maliny ułożone na wierzchu. Aby urozmaicić deser, warto np. wcześniej je zblendować oraz zamrozić w foremkach do kostek lodu. Zmiksowane owoce zamienią się natomiast w soczysty, naturalny sos, również świetnie pasujący do zimnego napoju. Alternatywą dla takiej wersji przyrządzania kawy jest kawa mrożona z ekspresu ciśnieniowego – możesz ją przygotować, jeśli posiadasz nowoczesne urządzenie z odpowiednią funkcją.

Kawa mrożona w domu? To możliwe! Aromatyczne espresso, chłodne dodatki i świeże owoce stworzą pyszny deser na letni dzień.