Search
Logowanie Rejestracja

Jak zrobić idealne cappuccino?

Lista artykułów blogowych
cappuccino jak zrobić

 

 

 

Cappuccino to obok caffe latte jedna z podstawowych kaw mlecznych. W czym tkwi jej sekret? Jak zrobić cappuccino idealne? Poznaj tajniki przyrządzania tego typu napoju i ciesz się pyszną kawą w domowym zaciszu.

 

Cappuccino – jak zrobić prawidłowo?

Zanim przejdziesz do parzenia cappuccino, sprawdź, czego potrzebujesz, by wykonać je perfekcyjnie. Cappuccino powstaje na bazie espresso, dlatego w pierwszej kolejności zaopatrz się w dobrej jakości kawę – najlepiej ziarnistą, którą samodzielnie zmielisz tuż przed użyciem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że espresso jest niskokaloryczne, więc w przypadku cappuccino kalorie pochodzą przede wszystkim z dodatków. Kolejną kwestią jest odpowiednie naczynie – tego typu kawę podaje się w filiżance o pojemności 150-180 ml. Sekret idealnego cappuccino stanowi natomiast mleko, którego słodycz idealnie równoważy charakterystyczną goryczkę kawy. Najlepiej wybrać to z wysoką zawartością tłuszczu, który spełnia funkcję nośnika smaku i sprawia, że mleczny dodatek jest słodszy. Trzeba pamiętać, że mleko musi zostać spienione, co wymaga użycia spieniacza lub dyszy spieniającej w ekspresie. Będąc tak przygotowanym, można przystąpić do parzenia cappuccino.

 

Jak zrobić idealne cappuccino? Wypróbuj nasze rady!

Idealne cappuccino zrobisz z łatwością w domu. Dzielą Cię od tego 3 kroki:

  1. Zmiel kawę i zaparz espresso.
  2. Mleko umieść w dzbanku, spień i podgrzej – będzie miało odpowiednią temperaturę, gdy naczynie stanie się gorące.
  3. Przelej mleko do espresso i gotowe!

Pamiętaj, że dla jakości espresso ogromne znaczenie ma odpowiednie zmielenie ziaren, a także czas parzenia. Mleko do kawy powinno natomiast przed spienieniem stać w lodówce – im będzie chłodniejsze, tym więcej czasu zyskasz, by nadać mu właściwą konsystencję. Aby napój dłużej utrzymał temperaturę, ogrzej wcześniej filiżankę – wystarczy, że wypełnisz ją na chwilę gorącą wodę. Ważne jest ponadto umiejętne łączenie mleka z espresso, dzięki któremu możesz stworzyć na wierzchu dekoracyjne wzory.

Jeśli picie cappuccino to Twoja codzienność, masz wiele okazji, by dojść do perfekcji w jego przyrządzaniu. Wypróbuj nasze wskazówki, a z pewnością szybko nauczysz się robić idealną kawę.

jak zrobić cappuccino