Search
Logowanie Rejestracja

Kawa na prezent pod choinkę – czy to dobry pomysł na bożonarodzeniowy prezent?

Lista artykułów blogowych
jaka kawa na prezent

 

 

Święta za pasem, a Ty wciąż nie masz pomysłu na gwiazdkowe prezenty dla najbliższych? Wybór jest prosty, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić niespodziankę miłośnikowi kawy. Jaka jest najlepsza kawa na prezent i czy rzeczywiście to dobry podarek pod choinkę?

 

Kawa pod choinkę, czyli prezent dla kawosza

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez kilku filiżanek kawy. To właśnie one z pewnością docenią wyjątkowy smak i aromat doskonałej arabiki, którą ich obdarujesz. Dobra kawa ziarnista, np. wyprodukowana w ograniczonej ilości Brazylia Sitio Vargem Alegre, to świetny wybór zarówno dla kawosza dopiero poznającego bogaty świat kawy, jak i dla konesera, chętnie testującego nowe smaki. Nie musisz od razu kupować dużego opakowania – wybierając kawę na prezent, lepszym rozwiązaniem jest mniejsza paczuszka, która pozwoli kawoszowi ocenić wszystkie właściwości napoju. Pamiętaj też, że nie zawsze trzeba stawiać na nowości – ulubiona, sprawdzona przez obdarowanego kawa z pewnością będzie trafionym podarkiem. W tej sytuacji za dużą paczkę z pewnością zaskarbisz sobie jego wdzięczność!

 

 

Jaka kawa na prezent będzie najlepsza?

Trudno jednoznacznie ocenić, która kawa będzie najlepszym prezentem. Wybierając ją, zwróć jednak uwagę na to, by była dobrej jakości, a jej zakup nie sprawiał problemu – jeśli obdarowanemu przypadnie do gustu jej smak, zapach oraz intensywność, będzie mógł z łatwością sam ją kupić. Zanim zdecydujesz się na konkretną kawę, sprawdź także, w jaki sposób najlepiej są zaparzać. Niektóre można przyrządzać wieloma metodami, a inne najlepiej smakują przygotowane w kawiarce, urządzeniach typu Aeropress lub drip. Kawa na prezent może charakteryzować się także różnymi nutami smakowymi, np. aromatem czekolady i marcepanu w przypadku Rwanda Kivu Lake lub cytryny oraz orzechów w Rwanda Kizi Rift.

Esencjonalna, aromatyczna kawa to świetny prezent pod choinkę, który uprzyjemni świąteczny czas i poprawi nastrój w zimowe dni każdemu kawoszowi. Jeśli szukasz inspiracji na bożonarodzeniowe podarki, paczka świeżo wypalanych ziaren będzie strzałem w dziesiątkę!

najlepsza kawa na prezent